Investice do dobré adresy

Nadčasová elegantní stavba

Nízkoenergetický projekt Rezidence Neklanka nabízí celkem 31 bytových jednotek v dispozicích od 1+kk do 4+kk s vlastním balkonem, terasou anebo předzahrádkou v případě bytů v přízemí. Celý projekt je realizován ve vysokém standardu odpovídajícímu exkluzivní lokalitě vilové zástavby na pomezí pražského Smíchova a Radlic. Přírodní barvy i materiály podtrhují půvab okolní přírody.

Dva solitérní domy čtvercového půdorysu se čtyřmi nadzemními podlažími a dostatkem parkovacích míst ve společném suterénu jsou dílem architektonického studia Atelier Slavíček architekt. Oba domy na první pohled zaujmou nejen elegantními liniemi a velkými okny, ale také balkony a terasami, které se otevírají směrem k zalesněnému svahu nad Radlickým údolím. V projektu záměrně převažují jižně orientované byty, které na horních podlažích nabízejí krásné výhledy na Prahu. Celý areál je oplocený, a poskytuje tak záruku bezpečnosti a soukromí.

Váš domov v srdci přírody

Skvělá dopravní obslužnost

Nezbytným kritériem při výběru nového domova je samozřejmě dobrá dopravní dostupnost. V blízkosti Rezidence Neklanka najdete jak tramvajovou zastávku, tak metro, autobusy i vlakové nádraží. Cesta na Pražský okruh zabere jednu minutu a na ruzyňské letiště necelých 20 minut jízdy. Pro kratší cesty však můžete auto nechat bezpečně zaparkované v suterénu domu: i pěšky jste totiž v centru za pár minut.

Slovo architekta

Ing. arch. Jaroslav Slavíček

Praha se od svého založení v údolí Vltavy rozrůstala mimo jiné podél vltavských přítoků. Nejdříve byla zastavěna rovinatá dna údolí hustou blokovou městskou zástavbou. Jejich zelená úbočí zůstala nezastavěna, řada z nich až do dnešní doby. Fenomén nezastavěných nebo řídce zastavěných zelených často skalnatých hřbetů (Branická skála, Vyšehrad…) je v členité městské krajině Prahy jedním z prvků, který tvoří její charakter. Poloha pozemku Rezidence Neklanka při úpatí terénního hřebene porostlého lesem je vzácná, ale pro Prahu typická.

Pro ideu návrhu Rezidence Neklanka je přírodní krajinné prostředí převažující v jeho okolí nejpodstatnější inspirací. Lesní masiv v jižním sousedství vzhledem k dnešním i budoucím regulacím zůstane nezastavěný „na věky“. Domy Rezidence Neklanka obklopuje zeleň pronikající z lesa až k městským blokům. Domy si můžeme představit jako dva skalní výchozy, kameny, věže, skály, pozůstatky geologické minulosti, která je neoddělitelnou částí krajiny zde i jinde v Praze. Střídmě nepravidelné tvary domů v přírodních světlých šedobéžových barvách kamene, velká okna, balkony a terasy bezprostředně propojují budoucí obyvatele a jejich domácnosti s okolní, ve městě výjimečnou přírodou.

Předpokládaný harmonogram projektu

  • Získání pravomocného územního rozhodnutí 7/2018
  • Zahájení prodeje 10/2018
  • Stavební povolení vydáno 6/2019
  • Stavba byla zahájena 7/2019
  • Předpokládaná kolaudace projektu: ZKOLAUDOVÁNO - LEDEN 2021
  • Předpoklad stěhování nových klientů: BŘEZEN 2021