Ideální dopravní dostupnost

Pár minut chůze od Rezidence Neklanka leží zastávka Laurová s tramvajovou linkou č. 7. Nejbližší stanice metra Smíchovské nádraží a Radlická jsou součástí linky B, která vede směrem do centra města i na mezinárodní letiště v Praze-Ruzyni. Nedaleké Smíchovské nádraží zajišťuje vnitrostátní spoje do západních Čech i mezinárodní spojení do zemí západní Evropy. Zároveň slouží pro železniční trať známou jako Pražský Semmering vedoucí přes Hostivice do Rudné u Prahy. Před nádražní budovou se nachází řada tramvajových zastávek a autobusový terminál Pražské integrované dopravy s dopravním spojením nejen do blízkých městských čtvrtí, ale i dále směrem na Zbraslav, Mníšek pod Brdy či Štěchovic.

Rezidence Neklanka se nachází v atraktivní lokalitě, která splňuje veškeré požadavky na moderní bydlení na dosah přírody i samotného centra hlavního města. Jistě oceníte skvělou občanskou vybavenost s širokou nabídkou volnočasových aktivit, perfektní dopravní dostupnost i dostatek klidu a soukromí.

Široké spektrum volnočasových aktivit

V oblasti se nachází bezpočet možností pro trávení volného času:

  • plavecký bazén a fitness zařízení Fitness Station ( Odkaz)
  • sportovní centrum s tenisovými a badmintonovými kurty, hřištěm pro florbal, futsal a házenou ( Odkaz)
  • zimní stadion Nikolajka s bruslením pro veřejnost i krasobruslařskými a hokejovými oddíly ( Odkaz)
  • golfové hřiště v Motole ( Odkaz)
  • fotbalový klub Motorlet Praha ( Odkaz)

Přírodní oblasti jako Paví vrch nebo Prokopské údolí nadchnou všechny milovníky pěší turistiky, jízdy na kole, geocachingu či třeba pouštění draků. Také možnosti kulturního a společenského vyžití jsou v blízkosti Rezidence Neklanka opravdu nepřeberné: od kinosálů přes divadla, výstavní sály, koncertní haly až po gastronomické zážitky v restauracích a kavárnách.

Území na pomezí dnešního Smíchova a Radlic, rozkládající se na levém břehu řeky Vltavy jižně od vrchu Petřína, je vyhledávanou pražskou lokalitou. Navzdory blízkosti do centra, kdy cesta na Anděl nezabere více než pět minut jízdy MHD, se projekt nachází v klidné čtvrti s vilovou zástavbou nedaleko Pavího vrchu i Prokopského údolí. Přírodní prostředí, do kterého Rezidence Neklanka přirozeně zapadá, vytváří místním obyvatelům podmínky pro klidný život s veškerými benefity velkoměsta.

Vzdělávání a školské instituce

Lokalita je vynikající také z hlediska dostupnosti jak veřejných, tak i soukromých mateřských, základních a středních škol. V okolí Rezidence Neklanka je hned několik zařízení: ZŠ a MŠ Radlická, MŠ Kroupova, soukromá Mateřská škola Lipka, soukromá Základní škola Parentes Praha nebo Gymnázium Na Zatlance.